Ogłoszenia parafialne 10.07.2016

-W okresie wakacyjnym Kancelaria Parafialna wieczorem ( od 18.45 – 19.30 ) jest czynna w poniedziałek, środę i piątek. W godz. rannych ( 8.00 – 9.00 )czynna jest codziennie.
– Są wolne int. mszalne w miesiącu lipcu. Prosimy o finansowe wsparcie prac przy budowie kaplicy na cmentarzu.
– Wspólnota Odnowy w Duchu świętym zaprasza na wspólną modlitwę w każdy poniedziałek o godz. 19.30 w domu parafialnym, w sali św. Marka

Program pielgrzymki papieża Franciszka do Polski

27 lipca środa
– Po południu – przylot papieża Franciszka na lotnisko w Balicach,
– Spotkanie Ojca Świętego z Prezydentem RP, władzami państwowymi, korpusem dyplomatycznym, oraz polskimi biskupami.
– Papież pojawi się w oknie papieskim.

28 lipca czwartek
– Przed południem – Ojciec Święty uda się na Jasną Górę,
– Modlitwa papieża przed obliczem Matki Bożej.
– Msza św. z okazji 1050 – lecia chrztu Polski na Wałach Jasnogórskich.
– 17.30 (Błonia krakowskie) – powitanie Ojca Świętego w Krakowie.

29 lipca piątek
– Przed południem – papież Franciszek nawiedzi teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz- Birkenau i wygłosi przemówienie.
– 17.30 (Błonia krakowskie) – nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

30 lipca sobota
– Przed południem papież Franciszek:
– przejdzie przez Bramę Miłosierdzia, odprawi nabożeństwo pokutne i wyspowiada 5 osób,
– nawiedzi Sanktuarium Jana Pawła II i odprawi Mszę św. dla księży, sióstr i kleryków.
– Po południu – w Domu Arcybiskupów Krakowskich spożyje posiłek z przedstawicielami młodzieży ze wszystkich kontynentów.
– 19.30 (Campus Misericordiae) – czuwanie młodych z papieżem.

31 lipca niedziela
– 10.00 (Campus Misericordiae) – Msza św. posłania i rozesłania młodych świadków miłosierdzia.
– 17.00 (Tauron Arena Kraków) – spotkanie Ojca Świętego z wolontariuszami.
– 18.15 ( lotnisko w Balicach) – ceremonia pożegnania Ojca Świętego.

Ks. Andrzej Wieczorek