Ogłoszenia parafialne 29.10.2017

W tym tygodniu;
– W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, nie będzie Mszy św.o godz.20.00
O godz. 12.00 Msza św. na cmentarzu.
– W czwartek 2 listopada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o dodz. 9.00, o 12.00 na cmentarzu i o godz. 18.00,
o 17.30 Koronka do miłosierdzia Bożego i całonocne wystawienie Najświętszego Sakramentu.
– Na stoliku są kartki na wypominki. Możemy wypisać imiona zmarłych i polecić ich modlitwie Kościoła.
Za zmarłych z wypominek modlimy się w środę i czwartek, a w ciągu roku odprawiamy Msze św.
– W środę i czwartek o godz. 20.00 procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych.
– We wtorek możliwość spowiedzi od godz.17.00.
– Od 1 do 8 listopada codziennie możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych.
Trzeba być w stanie łaski uświęcającej i nawiedzić cmentarz.
– Przypominamy, że co 20 lat powinniśmy przedłużyć prawo do grobu w Kancelarii parafialnej.
– I – wszy piątek miesiąca; księża odwiedzą chorych w domach,
– Spowiedź w piątek i sobotę od 6.30 i od 17.00
– I – wsza sobota miesiąca; Msza św. dla Kół Żywego Różańca o godz. 9.00, całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu.
– 1 listopada harcerze przeprowadzą kwestę na rzecz Fundacji „ Niezłomni” wspomagającą identyfikację żołnierzy wyklętych.
– Prosimy o wsparcie budowy ośrodka duszpasterskiego Rusiec – Kajetany, deklaracje można składać na ołtarzu św. Klemensa, obok makiety kościoła.
– Dziękujemy p. Wójtowi Tomaszowi Muchalskiemu za nową drogę do budowanego domu parafialnego w Ruścu.
Ks. Andrzej Wieczorek