Ogłoszenia parafialne 26.05.2019

- Dziś Dzień Matki pamiętajmy w modlitwach o naszych rodzicach.
-Wczoraj do I -wszej Komunii św. przystąpiły dzieci ze szkoły Podstawowej w Ruścu. Dziękuję rodzicom za ofiarę złożoną na kościół.
Dziś na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 rocznica I – wszej Kom. św. dzieci z kl. IV ze szkoły w Ruścu.
- We wtorek 28 maja przypada 38 rocz. śm. sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. W katedrze o godz. 19.00 Msza św. z prośbą o beatyfikację ks. Prymasa.
-W środę 29 maja o godz. 9.00 w kościele w Nadarzynie Mszę św. odprawi ks. bp. Rafał Markowski i poświęci nowy sztandar szkoły podstawowej w Ruścu.
Zapraszamy dzieci i rodziców i grono nauczycielskie.
- W następną niedzielę 2 czerwca, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada 12 św. dziękczynienia.
W tym dniu wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu, za dwóch wielkich pasterzy kościoła – św. Jana Pawła II
i sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego Prymas Polski. Główna Msza św. o godz. 12.00 w świątyni Opatrzności Bożej z udziałem Episkopatu Polski.
- W następną niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie .
- Dziś odczytujemy słowo biskupów polskich do wiernych „ Wrażliwość i odpowiedzialność”.
W naszej parafii listu nie będziemy czytać na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 z racji rocznicy I Kom. św.
- Dziś o godz. 15.00 Msza św. na Ruścu.
- Są wolne int. mszalne w tym tygodniu.
- W przyszłą niedzielę w kościele o godz. 18.00 odbędzie się koncert w ramach roku Moniuszki na który zaprasza Mazowiecki Instytut Kultury,oraz współorganizatorzy
(Samorząd Województwa Mazowieckiego i Powiatu Pruszkowskiego i Gmina Nadarzyn)na trzeci wieczór Festiwalu Mazowsze w Koronie „ ETNO MONIUSZKO”
- Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na wyposażenie ośrodka duszpasterskiego w Ruścu i ofiary wojny w Syrii.
- W tym tygodniu I – wsza sobota miesiąca o godz. 9.00 Msza św. w int. Kół Żywego Różańca i wynagradzająca za grzechy przeciw sercu Maryi.
Po Mszy św. różaniec i całodzienne wystawienie Najświętszego sakramentu.
- Słowo ks. Kardynała na Dzień Dziękczynienia ( przeczytać).
- dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz polskich dzieci mieszkających w Rumuńskiej Bukowinie. (Słowa zachęty Pani Ani.)
- Msza św w kaplicy na Ruścu w następną niedzielę 26 maja o godz. 15.00 W następną niedzielę 26 maja 2019
Nowe konto bankowe Parafii
BS Grodzisk Mazowiecki
Nr r-ku 13 8931 0003 0531 7385 2000 0001