Dekret Ustalenie granic nowo utworzonej parafii.

 

Nr 1721/A/2019
DEKRET
Ustalenie granic nowo utworzonej parafii

Mając na względzie potrzeby administracyjne i duszpasterskie Archidiecezji Warszawskiej oraz mój dekret Nr 1720/A/2019, erygujący Parafię Rzymskokatolicką Świętego Jana Pawła II w Ruścu, niniejszym, po wysłuchaniu opinii zainteresowanych proboszczów oraz dziekana dekanatu raszyńskiego, zgodnie kan. 515 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, ustanawiam przebieg granicy nowo utworzonej parafii w sposób następujący:

  1. niniejszym dekretem zostają odłączeni z Parafii św. Klemensa w Nadarzynie i przyłączeni do Parafii Rzymskokatolickiej Świętego Jana Pawła II w Ruścu osoby zamieszkałe

a) w Ruścu przy następujących ulicach: Agatowej, Agrestowej, Ametystowej, Arbuzowej, Bajecznej, Bakaliowej, Borowej, Botanicznej, Brylantowej, Bursztynowej, Cichej, Cynamonowej, Cyrkoniowej, Cytrusowej, Cytrynowej, Czapli, Diamentowej, Glicynii, Górnej (od ulicy Cichej do Osiedlowej), Głównej (od ulicy Łąkowej do końca), Hawajskiej, Koniczyny, Koralowej, Kwitnącej, Lisiej, Ładnej, Majowej, Myśliwskiej, Orchidei, Osiedlowej, Owocowej, Paprotki, Perłowej, Platynowej, Promienistej, Radarowej, Rodzinnej, Rubinowej, Sezamkowej, Spółdzielczej, Środkowej (od ulicy Cichej do Osiedlowej), Szafirowej, Szczęśliwej, Szmaragdowej, Słowiczej, Turkusowej, Wilczej, Winorośli, Wojskowej, Zimowej i Żwirowej.

b) W Kajetanach przy następujących ulicach: Józefa Andersa, Azalii, Bogatki, Chabrowej, Cisowej, Czarny Las, Gołębiej, Metalowej, Miedzianej, Mineralnej, Orlej, Pachnącej Sosny, Rolnej (od Gołębiej do Szamot), Sokolej, Szafranowej i Złotego Dębu

c) W Szamotach przy następujących ulicach: Czereśniowej, Dworskiej, Kozaków, Nadarzyńskiej, Orłów, Pontonierskiej, Przepiórki, Saperskiej, Sportowej, Szpaków, Wiatrakowej, Wschodniej, Zachodniej i Żurawiej.

  1. Zgodnie z niniejszym dekretem, pozostają w Parafii św. Klemensa w Nadarzynie osoby zamieszkałe w Ruścu, przy ulicach: Aleja Katowicka, Górna (od Al. Katowickiej do Cichej), Główna (od al. Katowickiej do Łąkowej), Łąkowa, Nadrzeczna, Szkolna i Środkowa (od Al. Katowickiej do Łąkowej) oraz w Kajetanach przy ulicach: Aleja Katowicka, Brzozowa, Bzów, Łoniewskiego, Klonowa (od ulicy Orlej), Modra, Motyli, Poranka, Polnej Róży, Rolna (od al. Katowickiej do Gołębiej), Rosy i Zielna.

Postanawiam jednocześnie, że wierni mieszkający w Kajetanach, Ruścu i Szamotach przez pięć lat, począwszy od wejścia w życie niniejszego dekretu, mogą przyjmować sakramenty i sakramentalia w dotychczasowej lub nowej parafii, według swojego wyboru.

Dekret wchodzi w życie w XXII Niedziele zwykłą, dnia 1 września 2019 roku.

Warszawa, 17 czerwca 2019 roku.
Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski
Ks. dr Janusz Bodzon
Kanclerz Kurii