Caritas – pomoc Powodzianom

CARITAS – pomoc dla Powodzian

Parafialny Caritas informuje, że zawieźliśmy kolejny transport darów dla powodzian w gminie Gorzyce. Tym razem do miejscowości Sokolniki, która również była całkowicie zalana po raz trzeci w tym dziesięcioleciu. Na prośbę mieszkańców Sokolnik przekazujemy serdeczne słowa podziękowania wszystkim ofiarodawcom – za życzliwość, okazaną troskę i wszelką pomoc.

Zawieźliśmy ok. 3,5 tony darów. Były to środki czystościowe, żywność, odzież, obuwie, materace oraz osuszacze budynków, które zakupiła nasza gmina. Do tego transportu Caritas zakupił artykuły także żywność, środki chemiczne, oraz sprzęt gospodarczy. Pozostałą ilość darów otrzymaliśmy od ofiarodawców. Podobnie jak poprzednio transport zapewnił Wójt Gminy Nadarzyn.

Biorąc pod uwagę, nadal bardzo trudną sytuację rodzin z zalanych terenów w gminie Gorzyce, informujemy, że zbiórkę darów prowadzimy do odwołania. Dyżury Caritas w budynku parafialnym: wtorki, czwartki od 17 – 19.

Parafialny Caritas
Kontakt: tel. 728 947 323
E-mail: parafianadarzyn@wp.pl

Informacje CARITAS dot. pomocy powodzianom.

Do pomocy zorganizowanej w naszej parafii i gminie wytypowano Gorzyce. Osobiste zaangażowanie Wójta ułatwiło nam wybór miejscowości i zapewnienie transportu. Zebrane dary ( ok. 2.5 tony), zostały dostarczone bezpośrednio do miejscowości Trześń gmina Gorzyce. Gmina ta znajduje się niedaleko Sandomierza została zalana po raz drugi w tym dziesięcioleciu. Podczas pierwszej powodzi w 2001 nasza gmina również przekazała pomoc dla mieszkańców Gorzyc.

Klęską ostatniej powodzi dotkniętych zostało 4500 osób. Zalanych 1100 budynków mieszkalnych, budynki gospodarcze a także obiekty szkolne, kościoły, remizy OSP, domy kultury.

Po zapoznaniu się bezpośrednio na miejscu z bardzo trudną sytuacją mieszkańców Gminy Gorzyce informujemy, że Parafialny Caritas kontynuuje akcję pomocy dla powodzian.

Dary przyjmujemy w Nadarzynie – budynek parafialny: – wtorki i czwartki od 17 do 19.

Obecnie bardzo pilnie potrzebna jest każda ilość środków higienicznych, czystościowych, narzędzia gospodarcze: wiadra, łopaty, grabie, miotły itp. W dalszym ciągu będziemy przyjmować żywność, odzież również używaną w dobrym stanie, obuwie. Przyjmujemy zgłoszenia do oddania wszelkiego rodzaju mebli, sprzętu AGD.

Apelujemy i prosimy, podzielmy się, tym, czym możemy,z tymi, którzy stracili wszystko – wielu dorobek całego życia. Dziękujemy Parafianom za udział w loterii fantowej, uczniom SP w Ruścu za przeprowadzenie zbiórki. W następną niedzielę poinformujemy jak rozdysponowano zebrane środki.

Dziękujemy Wszystkim, którzy dotychczas w różnej formie odpowiedzieli na apel pomocy powodzianom. Prosimy o dalszą życzliwość.

Parafialny Caritas Kontakt tel. 728 947 323