Adoracja bez granic – Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

W najbliższy piątek, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w jedności z Papieżem Franciszkiem w naszej parafii podczas mszy świętej o godzinie 18.00. zostanie odmówiony Akt
Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
Po Mszy świętej będziemy trwali na modlitwie adorując Pana Jezusa nieprzerwanie, aż do sobotniej Mszy świętej o godzinie 9.00. W programie czuwania są rozważania wszystkich części różańca oraz adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. Adoracja ma charakter przebłagalny. W centrum naszego życia, naszej Ojczyzny i całego świata stawiamy Jezusa Chrystusa, Pana i Zbawiciela.
Inicjatywa ta została podjęta w związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie w ramach „Adoracji bez granic”.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących pokoju do włączenia się w to wydarzenie, również naszych gości z Ukrainy.
Osoby chcące włączyć się w czuwanie prosimy o zgłaszanie w jakim czasie podejmą dyżur modlitewny do Pani Ewy nr tel. +48502517100

POMOC DLA CHARKOWA – za pośrednictwem Zakonu Księży Marianów!

Parafia Nadarzyn organizuje zbiórkę rzeczy, które zostaną przekazane do Charkowa za pośrednictwem Zakonu Księży Marianów. Na obecną chwilę, potrzebne są następujące rzeczy:

• środki opatrunkowe,
  • bandaże,
  • opaski uciskowe,
  • kompresy,
  • opatrunki hydrożelowe,
  • leki przeciwbólowe i przeciwzapalne,
  • środki do dezynfekcji ran np. Octenisept,
  • Pampersy i pieluchomajtki dla dzieci i doroslych,
  • konserwy mięsne,
  • koce, śpiwory i karimaty.

Dary można przynosić do domu parafialnego. Lista potrzeb zostala ustalona z księdzem Mikołajem, który swoją posługę duszpasterską sprawuje obecnie na linii frontu.

Serdeczne Bog zapłać!

Dziękujemy, za wszelką pomoc już ofiarowaną naszym siostrom i braciom z Ukrainy, którzy w obliczu wojny potrzebują naszego wsparcia!

“Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”. [Mt 25, 34-36]

Zachęcamy do aktywnego włączania się w dzieło pomocy!

Parafialny Caritas prowadzi zbiórkę żywności, środków opatrunkowych i higienicznych dla uchodźców z Ukrainy. Dary przyjmujemy w budynku parafialnym we wtorki od 10:00 do 12:00 oraz codziennie od 16:00 do 18:00.

Gminne Centrum Pomocy Ukrainie

Zgłoszenie przyjęcia uchodźców