I Niedziela Adwentu – 03.12.2023

1. Zaczyna się adwent. Czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W nowym roku liturgicznym będzie czytany cykl czytań z roku B.
  2. Msze Święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 6:45. Po Mszy zapraszamy dzieci na śniadanie do domu parafialnego. W soboty adwentu roraty o godz. 9:00. Nie będzie Mszy Świętej o 7:00.
  3. W czasie Adwentu będziemy słuchali katechez przygotowanych na ten właśnie okres. Wykorzystane w nich są rozważania św. Jana Pawła II na temat Adwentu. Dowiemy się, dlaczego Adwent jest okresem nadziei oraz jak wykorzystać Adwent, aby duchowo przygotować się do Bożego Narodzenia i przemienić swoje życie.
    Jako ludzie wierzący jesteśmy powołani do niesienia światu radości i pokój (Bożego Pokój) poprzez świadectwo czynnej miłości.
    Aby to było możliwe w nas musi również narodzić się Syn Boży, a wówczas prawda o jego wcieleniu da nam moc do stawania się dziećmi Bożymi. Zapraszamy do przeczytania pierwszej katechezy adwentowej https://parafianadarzyn.pl/katechezy/

4. 4 grudnia poniedziałek- wspomnienie Świętej Barbary.
  5. 7 grudnia pierwszy czwartek miesiąca – o godz. 17:30 Koronka do miłosierdzia Bożego, Msza Święta i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. 8 grudnia piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 9:00 i 18:00,
    na Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy Kółka Żywego Różańca, będzie modlitwa rodziców za dzieci.
    Godzina Łaski od 12:00 do 13:00 – będzie możliwość modlitwy w kościele.
  7. Caritas rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny. Opłatki można też otrzymać w kancelarii i zakrystii.
  8. W każdą niedzielę od 10:00 do 14:00 zapraszamy do Zakątka Klemensa – parafialnej kawiarenki na spotkanie parafian przy kawie, herbacie i dobrym domowym cieście. Przy Zakątku jest regał z wartościowymi książkami , które można pożyczyć do czytania, również w języku ukraińskim.
  9. W piątek o godz. 19:00 zapraszamy do domu parafialnego na film dokumentalny o Matce Teresie. Wstęp wolny.
  10. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta o godz. 13:00 dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców.
  11. W ubiegłą niedzielę ks. Kard. Kazimierz Nycz odznaczył p. Adama Kuczewskiego i Grażynę i Wojciecha Kotońskich medalem “Zasłużony dla Archidiecezji Warszawskiej”. Odznaczonym gratulujemy.
  12. W następną niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.
  13. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii i w Ukrainie.
  14. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy też do aktywnego włączenia się w redagowanie gazetki. Gorąco polecamy lekturę naszego parafialnego biuletynu wydawanego pod tytułem „List Klementyński” zarówno w wersji dla dorosłych jak i dzieci – proszę o zabieranie dla siebie jak i przekazywanie tego wydawnictwa również znajomym, rodzinie i sąsiadom.
  15. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.
  16. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską:
  • 3 grudnia – niedziela, od godz. 14:00 Rusiec, ul. Szkolna, Nadrzeczna, Środkowa i Główna
  • 4 grudnia – poniedziałek, od 10:00 Rusiec nad trasą Katowicką, a od godz. 16:00 ul. Górna
  • 6 grudnia – środa, od godz. 10:00 Rynek, a od 19:00 ul. Krótka
  • 7 grudnia – czwartek, od godz. 16:00 ul. Klonowa i Motyli w Kajetanach
  • 8 grudnia – piątek, od godz. 17:00 ul. Łoniewskiego, Rosy i Poranka w Kajetanach
  • 9 grudnia – sobota, od godz. 10:00 ul. Rolna, z bocznymi od ronda do ul. Gołębiej
  • 10 grudnia – niedziela, od godz. 14:00 ul. Brzozowa w Kajetanach.