Niedziela Miłosierdzia – 07.04.2024

1. Dziś o godzinie 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dziś Msza Święta o godzinie 17:00 w intencji Ojczyzny. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca będziemy się modlić w tej intencji.
  3. W następną niedzielę dodatkowa Msza Święta o godzinie 13:00 dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
  4. 8 kwietnia, w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie. W tym dniu obchodzimy również ustanowiony przez Episkopat w 1998 roku Dzień Świętości Życia (z uwagi na to, że Uroczystość Zwiastowania wypadała w tym roku w Wielkim Tygodniu – obchody zostały przesunięte z 25 marca na 8 kwietnia)
    W czasie Mszy Świętych o godz. 9.00 rano i o godz. 18.00 będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
    Świadomi zagrożeń dzisiejszego świata, ataków skierowanych na rodziny oraz zła szerzącego się pod postacią źle pojmowanej „wolności” zachęcamy do modlitwy w obronie życia dzieci nienarodzonych. Każde życie jest darem Bożym i należy je chronić od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Duchowa Adopcja nikogo nie ocenia, nikogo nie oskarża, jest tylko modlitwą za zagrożone zagładą dziecko, modlitwą o miłość i odwagę dla rodziców, aby pozostawili swoje dziecko przy życiu.
    Modlitwa w intencji zagrożonego dziecka trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. To zajmuje tylko 5 minut dziennie… Nie znamy imienia dziecka, nie znamy koloru skóry, nie wiemy kim będzie, gdy dorośnie, ale wiemy, że w swoim życiu konkretną misję do spełnienia i że żyje dzięki Duchowej Adopcji.
    Aby upamiętnić to ważne dzieło, od tego roku w naszej parafii zakładamy Księgę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, do której będą mogły wpisywać się osoby podejmujące tę modlitwę. Każdy wpis będzie wielką radością, gdyż będzie niósł za sobą ocalone życie ludzkie.
    Bardzo prosimy o włączanie się w to dzieło!!!
  5. Materiały informacyjne znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  6. Dzisiaj zapraszamy do przeczytania katechezy pt. „EUCHARYSTIA – SAKRAMENT MIŁOSIERDZIA” jest to powtórzenie katechezy z 12.02.2023r, na które zdecydowaliśmy się z uwagi na dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego.
  7. W każdą niedzielę od 10:00 do 14:00 zapraszamy do Zakątka Klemensa w domu parafialnym na kawę i ciasto. Dla dzieci kącik zabaw. Chcemy razem z Wami rozwijać żywą Wspólnotę Parafialną. Przypominam, że w tym celu zorganizowaliśmy „Zakątek Klemensa”.
  8. W piątek 12 kwietnia o 19.00 zapraszamy do domu parafialnego na Projekcja filmu “Notre Dame płonie” reż. Jean-Jacques Annaud wstęp wolny
  9. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii i w Ukrainie.
  10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  11. Dziś parafialna Caritas świętuje “Dzień dobra”, szczególny czas wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach Caritas.Dziękujemy za dobro i otwarte serca. Życzymy zdrowia i pogody ducha.