Pomoc dla szpitala w Charkowie

Drodzy Parafianie,

w ubiegłą niedzielę gościł u nas w parafii ks. Mychajło Prokopiw, który jest wolontariuszem w szpitalu w Charkowie. Szpital znajduje się w rejonie donieckim, doświadczonym ciężkimi walkami.

Ksiądz Mychajło złożył niezwykle poruszające świadectwo, złożone z osobistych doświadczeń widoku ogromu ludzkiego cierpienia, a zarazem bestialstwa rosyjskiego okupanta.

Szpital jest duży, jednak wypełniony rannymi, często ciężko okaleczonymi ludźmi – zarówno osobami dorosłymi jak i dziećmi. O ich życiu, niejednokrotnie decyduje szybki skuteczny opatrunek, czy też natychmiastowa operacja.

Szpital aktualnie zmaga się z brakiem podstawowego wyposażenia medycznego jak strzykawek, igieł, bandaży czy opatrunków.

Za zgodą księdza proboszcza, ksiądz Mychajło zostawił numer konta bankowego, gdzie można wpłacać choćby drobne kwoty:

Mychajło Prokopiw
Bank Pekao SA

Jako tytuł przelewu można podać: “Szpital”

Serdecznie prosimy o wsparcie i za każdą pomoc dziękujemy!