XXVI Niedziela zwykła – 29.09.2024

Dziś Światowy dzień migrantów i uchodźców.
Czytania: Lub 11,25-29; Jk 5,1-6; Mk 9,38-43, 45, 47-48;
“Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.”
  1. We wtorek 1 października rozpoczynamy miesiąc różańca świętego. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. Dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej.
  2. W czwartek 3 października pierwszy czwartek miesiąca. O godzinie 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza Święta i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. 4 października Pierwszy piątek miesiąca, księża odwiedzą chorych w domach.
    O godzinie 19:00 Msza Święta dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  4. W sobotę 5 października – pierwsza sobota miesiąca. O godz 9.00 Msza Święta w intencji członków Żywego Różańca i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W pierwsze soboty modlimy się w intencji wynagradzającej wszystkie grzechy uczynione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej nabożeństwo wynagradzające: różaniec i medytacja. Zapraszamy serdecznie wszystkich!!!
    Spowiedź rano pół godziny przed Mszą Świętą, a popołudniu od godziny 17.00.
  5. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 16 100 zł dla osób poszkodowanych przez powódź. Ofiarodawców serdecznie dziękujemy.
  6. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc potrzebujacym. Z naszej parafii.
  7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  8. Zakątek Klemensa zaprasza w każdą niedzielę między 10 a 14. Zapraszamy na kawę, ciasto.
  9. W następną niedzielę będziemy gościć ks. Prof. Mieczysława Nowaka, który wygłosi kazania na mszach do południa. Będzie można nabyć Jego nową książkę.
  10. Siostry Miłosierdzia z Walendowa zapraszają dzieci z rodzicami w dniu 5 października na dekanalną pierwszą sobotę miesiąca. O godzinie 12:00 eucharystia, potem różaniec i rozważania o Najświętszym Sakramencie. Po modlitwie czas na ognisko. Z racji 86 rocznicy śmierci świętej siostry Faustyny będzie można posłuchać o jej życiu, zwiedzić teren klasztoru, zobaczyć pamiątki związane ze św. Faustyną.
  11. Zostało już niewiele miejsc na Dzień Skupienia dla kobiet 19 października. Zachęcamy do zgłoszenia udziału – formularz zgłoszeniowy.