XXVII Niedziela zwykła – 06.10.2024

1. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  2. W następną niedzielę przypada XXIV Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II “Ewangelia starości i cierpienia. Tego dnia odbędzie się tradycyjna zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji Nowego Tysiąclecia wspierajacym dzieci i młodzież.
  3. W następną niedzielę o godzinie 13:00 dodatkowa Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  4. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki Zakątek Klemensa czynny od 10.00 do 14.00. zapraszamy na spotkania przy najlepszej kawie i ciastach.
  5. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary dla potrzebujących z naszej parafii.
  6. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do czytania prasy.
  7. Ważna informacja:
    19 października w naszej parafii odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla Kobiet “Szczęśliwa, która słucha” (zapisy) organizowany przez naszą parafię, pod patronatem Kardynała Kazimierza Nycza.
    W słowie poprowadzą:
    Alicja Węgorzewska Wiskard polska śpiewaczka operowa.
    Beata Kusik coach i pedagog
    Siostra Wawrzyna Chwedoruk CSIC niepokalanka, autorka książki “Zawsze byłam szczęśliwa”.
    Wstęp wolny ale prosimy o zapisy aby dla nikogo nie zabrakło miejsca. Zapisy tel. 697058577, email: synodnadarzyn@gmail.com
    lub poprzez formularz
    Przekażcie informacje innym kobietom zwłaszcza z naszej parafii.
  8. W piątek 11 października o 19.15. Projekcja serialu The Chosen – 3 sezon 5&6 odc. lektor w Zakątku Klemensa.
  9. 15 października zaczynamy pracę przy ogrodzeniu cmentarza. Prosimy o wsparcie, szczególnie osoby które nie uregulowały opłaty za grób raz na 20 lat.
  10. W każdy czwartek od godziny 16:00 w domu parafialnym przyjmuje Pani terapeutka do spraw uzależnień. Zaprasza osoby z problemem alkoholowym i ich bliskich.