XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023

Różaniec codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00.

1. W następną niedzielę przypada XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł II, Cywilizacja Życia” Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, prosimy o życzliwość.
  2. Serdecznie zapraszamy na warsztaty biblijne z s. dr hab. Joanną Nowińską, które odbędą się w dniach 14-15 października w naszym domu parafialnym.
  3. Ostatnia szansa dołączenia do rekolekcji w najbliższy poniedziałek 09.10.2023 roku o godz. 19.00 w Domu Parafialnym REO to cykl 11 spotkań, raz w tygodniu. Później nie można już dołączyć, bo REO to proces, to forma drabiny, nie można zacząć wchodzenia od trzeciego szczebla.
  4. W sobotę 14 października o godz. 10:00 zbiórka ministrantów. Zapraszamy chłopców do posługi przy ołtarzu.
  5. Gorąco polecamy lekturę naszego parafialnego biuletynu wydawanego pod tytułem „List Klementyński” zarówno w wersji dla dorosłych jak i dzieci – proszę o zabieranie dla siebie jak i przekazywanie tego wydawnictwa również znajomym, rodzinie i sąsiadom – to jest skarbnica wiedzy nie tylko o wydarzeniach parafialnych. W wydaniu dla dzieci poza modlitwami i kalendarium są również konkursy, dobry humor zeszytowy i wiele myśli i cytatów pożytecznych również dla dorosłych czytelników.
  6. W każdą niedzielę od godz. 10:00 do 14:00 zapraszamy do domu parafialnego na kęsa do Klemensa. W Zakątku można spotkać się, porozmawiać przy kawie, herbacie, dobrym cieście.
  7. Przy domu parafialnym został wyremontowany taras. Za to dzieło służące całej społeczności nadarzyńskiej serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi Zwolińskiemu – Wójtowi Gminy Nadarzyn.
  8. Przy Zakątku jest regał z wartościowymi książkami , które można pożyczyć do czytania, również w języku ukraińskim. Zapraszamy.
  9. Zespół „Filmów u Klemensa” zaprasza na kolejny seans filmowy w piątek 13.10.2023r. W najbliższy piątek prezentacja filmu dokumentalnego pt.” Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu” Tego filmu nie można przegapić! Filmy pokazywane w ramach „Filmów u Klemensa” to projekt non-profit, a osoby zaangażowane w jego realizację działają jako wolontariusze. Ponieważ większość filmów wymaga płatnych licencji, w trakcie pokazów jak i poza nimi będą zbierane darowizny na ich pokrycie.
  10. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii i w Ukrainie.
  11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy też do aktywnego włączenia się w redagowanie gazetki.
  12. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.