XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023

Dziś obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem “Nie odwracaj twarzy od biedaka”.
Przed kościołem zbiórka dla ubogich z naszej parafii.

W tym tygodniu:
 1. We wtorek, środę i czwartek ( 21-23 listopada) czterdziestogodzinne nabożeństwo.
 2. W czwartek 23 listopada Święto Patronalne naszej Parafii uroczystość Św. Klemensa Msze Święte o godz. 9:00 i 18:00.
 3. Główna Msza Święta o godz. 18:00, którą odprawi i kazanie wygłosi Ks. Prałat Bartłomiej Pergoł. Po odpuście w piątek i sobotę rekolekcje adwentowe. Msze Święte z kazaniem dla dorosłych o godz. 9:00 i 18:00. Rekolekcje dla dzieci w piątek i sobotę o godz. 16:00. Rekolekcje poprowadzi Ks. Bartłomiej Pergoł. Możliwość spowiedzi od 8:30, a po południu od godz. 17:30.
 4. 24.11 o godz 19.00 w piątek zapraszamy na Filmy u Klemensa .Tym razem “Cudowny chłopak” – amerykańska produkcja oparta na bestsellerowej książce o tym jak miłość może pokonać odrzucenie. W rolach głównych Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay.
 5. W niedzielę Chrystusa Króla 26 listopada będziemy obchodzić 570 rocznicę nadania praw miejskich Nadarzynowi. Mszę o godz. 10:30 odprawi Ks. Kardynał Kazimierz Nycz.
 6. W następną niedzielę wyjątkowo Zakątek będzie nieczynny.
 7. Przy Zakątku jest regał z wartościowymi książkami , które można pożyczyć do czytania, również w języku ukraińskim.
 8. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii i w Ukrainie.
 9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy też do aktywnego włączenia się w redagowanie gazetki. Gorąco polecamy lekturę naszego parafialnego biuletynu wydawanego pod tytułem „List Klementyński” zarówno w wersji dla dorosłych jak i dzieci – proszę o zabieranie dla siebie jak i przekazywanie tego wydawnictwa również znajomym, rodzinie i sąsiadom.
 10. Są wolne intencje mszalne w miesiącu listopadzie.
 11. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.