XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2022

1. We wtorek 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, po Mszy Świętej wieczornej błogosławieństwo zwierząt
  2. W środę 5 października – Świętej Siostry Faustyny
  3. W czwartek 6 października pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:30 Koronka do miłosierdzia Bożego, Msza Święta i całonocne wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  4. Pierwszy piątek miesiąca księża odwiedzą chorych w domach. W piątek o godzinie 19:00 Msza Święta dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania .
  5. SPOWIEDŹ w czwartek i piątek rano od 6:30, a po południu od godz. 17:00.
  6. W niedzielę 8 października dodatkowa Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
  7. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za piękno i bogactwo liturgii. Czytając, śpiewając psalmy, służąc jako ministranci wzbogacamy oprawę liturgii. Opiekunem ministrantów jest ks. Jerzy chętnych zapraszamy do kontaktu.
  8. We wtorki próby parafialnego chóru Cantate Domino. Próby odbywają się we wtorki o godz. 19:30 w domu parafialnym.
  9. W każdy poniedziałek o godz. 19:00 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się we wszystkich powierzonych intencjach.
  10. Ksiądz Marcin zaprasza na spotkania Kręgu Biblijnego. Dla mężczyzn spotkania biblijne w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym. Dla kobiet spotkania biblijne w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
  11. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
  12. Za miesiąc wrzesień przekazaliśmy 2 tys. zł na pomoc dla Ukrainy, 1 tys zł na rzecz ofiar w Syrii i 2,5 tys zł na rzecz parafii na Białorusi.
  13. Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i List Klementyński do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. W tym tygodni List Klemensa dla dzieci.
  14. Budujmy wspólnotę – W każdą niedzielę od godz. 10:00 d o14:00 zapraszamy do Zakątka na „Kęsa do Klemensa” na spotkanie parafian przy dobrej kawie, domowym cieście w domu parafialnym. Dla dzieci specjalny pokój zabaw.
  15. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.