I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

1. Dziś zaczyna się adwent- czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
  2. Msze Święte roratnie w naszym kościele o godz. 6:45 od poniedziałku do piątku. Po Mszy Świętej zapraszamy na poczęstunek do domu parafialnego.
  3. W tym tygodniu:
    – Pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 17:00 Koronka do miłosierdzia Bożego, Msza Święta i całonocne wystawienie Najświętszego Sakramentu.
    – Pierwszy piątek miesiąca o godzinie 19:00 dodatkowa Msza Święta dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Księża odwiedzą chorych w domach.
    – Pierwsza sobota miesiąca o godz. 9:00 Msza Święta, różaniec i całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. W sobotę nie ma Mszy o godz. 7:00 rano.
  4. W adwencie Msze Święte w sobotę rano o godz. 9:00
  5. 4 grudnia przypada Dzień Pomocy Kościołowi na wschodzie, zbiórka do puszek przed kościołem.
  6. Od następnej niedzieli będą rozprowadzane świece na stół wigilijny.
  7. Wizyta duszpasterska-kolęda:
    – 28.11 (poniedziałek) od godz. 10:00: Rusiec, Aleja nad trasą Katowicka i ul. Górna.
    – 29.11 (wtorek) od godz. 10:00 ul. Kościuszki w Nadarzynie
    – 30.11 (środa) od godz. 16:00 ul. Bociania w Nadarzynie
    – 1.12 (czwartek) od godz. 10:00 ul. Sienkiewicza w Nadarzynie
    – 2.12 (piątek) od godz. 10:00 ul. Warszawska w Nadarzynie
    – 3.12 (sobota) od godz. 10:00 ul. Poświętna i Kajetanowska w Nadarzynie
    – 4.12 (niedziela) od godz. 14:00 ul. Brzozowa w Kajetanach.
  8. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za piękno i bogactwo liturgii. Czytając, śpiewając psalmy, służąc jako ministranci wzbogacamy oprawę liturgii. We wtorki próby parafialnego chóru Cantate Domino. o godzinie 19:30 w domu parafialnym.
  9. Opiekunem ministrantów jest ks. Jerzy chętnych zapraszamy do kontaktu.
    UWAGA jeśli są jakieś chętne dziewczęta, które chciałyby dołączyć do służby ministranckiej to zapraszamy.
  10. W każdy poniedziałek o godz. 19:00 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się we wszystkich powierzonych intencjach.
  11. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wznawia posługę modlitwą wstawienniczą. Modlą się w każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 19:00 do 20:00 w domu parafialnym. Zapraszamy.
  12. Ksiądz Marcin zaprasza na spotkania Kręgu Biblijnego:
    – Dla mężczyzn spotkania biblijne w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym.
    – Dla kobiet spotkania biblijne w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
  13. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
  14. Zapraszamy też do aktywnego włączenia się w redagowanie gazetki.
  15. Budujmy wspólnotę – W każdą niedzielę od godz. 10:00 do 14:00 zapraszamy do Zakątka na „Kęsa do Klemensa” na spotkanie parafian przy dobrej kawie, domowym cieście w domu parafialnym. Dla dzieci specjalny pokój zabaw.
  16. Zespół CARITAS prosi pilnie o ciepłą odzież, kurtki, obuwie zwłaszcza dla osób dorosłych.
  17. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.