II Niedziela Adwentu – 04.12.2022

1. Msze Święte roratnie w naszym kościele o godz. 6:45 od poniedziałku do piątku, w sobotę o 9:00. Po Mszy Świętej zapraszamy na poczęstunek do domu parafialnego.
  2. 8 grudnia – czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Pann. Msze Święte o godz. 9:00 i 19:00. Na Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy Kółka Żywego Różańca. Będzie modlitwa rodziców za dzieci . Godzina łaski od 12:00 do 13:00.
  3. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem.
  4. W adwencie Msze Święte w sobotę rano o godz. 9:00.
  5. Wizyta duszpasterska-kolęda:
    – 5.12 (poniedziałek) od godz. 14:00: ul. Klonowa i Motyli w Kajetanach
    – 6.12 (wtorek) od godz. 16:00 ul. Karola Łoniewskiego, a od 18:00 Poranka Kajetany
    – 7.12 (środa) od godz. 16:00 ul. Rosy, Cisowa i Azalii
    – 8.12 (czwartek) od godz. 16:00 Kajetany nad trasą katowicką
    – 9.12 (piątek) od godz. 10:00 Rynek, ul. Krótka w Nadarzynie
    – 10.12 (sobota) od godz. 10:00 ul. Rolna z bocznymi w Kajetanach Zielna, Bzów, Wilgi, Modra, Polnej Róży
    – 11.12 (niedziela) od godz. 14:00 ul. Pruszkowska w Nadarzynie.
  6. REKOLEKCJE ADWENTOWE w naszej parafii odbędą się w dniach 16, 17 i 18 grudnia – dla dorosłych i dzieci.
  7. W następny weekend 10-11 grudnia wyjątkowo ZAKĄTEK i KGW Darzynianki zapraszają na Rynek na Jarmark Świąteczny. Na naszym stoisku będzie można nabyć także przygotowane upominki na każdą kieszeń.
  8. W przyszłą niedzielę:
    – w naszej parafii będziemy gościć misjonarza z Kirgistanu Damiana Wojciechowskiego jezuitę, który podzieli się z nami swoimi doświadczeniem misyjnym przybliżając nam pracę, historię i kulturę tego kraju, ale również diasporę polską i Kościół Katolicki. Jest on autorem albumu :Kirgistan – gdzie góry dotykają nieba”. Na 240 stronach i w 386 fotografiach przedstawia piękno tego kraju, Kościół Katolicki i Polaków. Album będzie można nabyć, a dochód przeznaczony jest na wsparcie prowadzonego przez jezuitów Dziecięcego Ośrodka nad jeziorem Jassyk-kul.
    – po mszy o godz. 10:30 – konferencja „O aniołach” w domu parafialnym.
    – o godz. 13:00 dodatkowa Msza Święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  9. Są wolne intencje mszalne w miesiącu grudniu.
  10. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za piękno i bogactwo liturgii. Czytając, śpiewając psalmy, służąc jako ministranci wzbogacamy oprawę liturgii.
  11. We wtorki próby parafialnego chóru Cantate Domino o godzinie 19:30 w domu parafialnym.
  12. Opiekunem ministrantów jest ks. Jerzy chętnych zapraszamy do kontaktu. UWAGA jeśli są jakieś chętne dziewczęta, które chciałyby dołączyć do służby ministranckiej to zapraszamy.
  13. W każdy poniedziałek o godz. 19:00 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się we wszystkich powierzonych intencjach. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wznawia posługę modlitwą wstawienniczą. Modlą się w każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 19:00 do 20:00 w domu parafialnym. Zapraszamy.
  14. Ksiądz Marcin zaprasza na spotkania Kręgu Biblijnego:
    – dla mężczyzn spotkania biblijne w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym.
    – dla kobiet spotkania biblijne w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
  15. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
  16. Budujmy wspólnotę – W każdą niedzielę od godz. 10:00 d o14:00 zapraszamy do Zakątka na „Kęsa do Klemensa” na spotkanie parafian przy dobrej kawie, domowym cieście w domu parafialnym. Dla dzieci specjalny pokój zabaw.
  17. Zespół CARITAS prosi pilnie o ciepłą odzież, kurtki, obuwie zwłaszcza dla osób dorosłych.
  18. CARITAS rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny. Opłatki można też otrzymać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.Dochód ze świec jest przeznaczony na świąteczną pomoc rodzinom potrzebującym, a z opłatków na świąteczny wystrój kościoła, rekolekcje i dzieła duszpasterskie w adwencie.
  19. Ofiary złożone w następną niedzielę na tacę będą przeznaczone na paczki świąteczne dla potrzebujących.
  20. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.