XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022

1. We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
  2. W oktawie Bożego Ciała codziennie po mszy świętej procesja wokół kościoła.
  3. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 18:00 procesja wokół kościoła i poświęcenie wianków.
  4. W piątek o godz. 8:00 Msza Święta dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Msze Święte o godz. 9:00 i 18:00. W czasie mszy o godz. 18:00 będziemy modlili się w intencjach przebłagalno – wynagradzających za grzechy nieczystości, zabijania dzieci nienarodzonych, wzajemnej nienawiści i wszystkie inne grzechy, które popełniamy w naszym życiu. Będziemy modlili się o pokój, zwłaszcza w Ukrainie oraz o ochronę dla naszych rodzin, małżeństw, parafii i Ojczyzny. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa, Różaniec i adoracja do godz. 21:00, Apel Jasnogórski.
  6. W sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.
  7. W następną niedzielę na koniec każdej mszy krótka prezentacja przedstawiająca działania i owoce prac synodu parafialnego.
  8. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
  9. Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i List Klementyński do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  10. W miesiącu czerwcu litania do Serca Pana Jezusa śpiewamy po Mszy Świętej wieczornej.
  11. W każdą niedzielę od godz. 10:00 d o14:00 zapraszamy na „Kęsa do Klemensa” dobra kawa, domowe ciacho, miła atmosfera.
  12. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.
  13. W dalszym ciągu potrzebne są torby i walizki dla uciekinierów z Ukrainy jadących dalej z Centrum PTAK.
Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku – nie zapominajcie o Panu Bogu!