XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2022

Dziś niedziela środków masowego przekazu. Modlimy się za pracowników środków masowego przekazu by służyli prawdzie, a nie polityce.
  • w środę 21 września – Święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • w piątek 23 września – wspomnienie Ojca Pio – prezbitera
  • Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za piękno i bogactwo liturgii. Czytając, śpiewając psalmy, służąc jako ministranci wzbogacamy oprawę liturgii. Opiekunem ministrantów jest ks. Jerzy chętnych zapraszamy do kontaktu. Spotkanie w sobotę 24 września o godz. 10:00
  • W każdy poniedziałek o godz. 19:00 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się we wszystkich powierzonych intencjach.
  • Ksiądz Marcin zaprasza na spotkania Kręgu Biblijnego
    • Dla mężczyzn spotkania biblijne w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym.
    • Dla kobiet spotkania biblijne w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
  • W sobotę 24 września w godzinach 10:00-13:00 odbędzie się w naszej Parafii Dzień Skupienia dla Małżeństw zatytułowany „Odnawiamy nasze przymierze małżeńskie”. Planowane są konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, dialog małżeński i Msza Święta ze specjalnym błogosławieństwem. Mamy nadzieję, że małżonkowie spędzając kilka godzin ze sobą i Panem Bogiem zostaną umocnieni w swojej więzi i sile do podjęcia kolejnych zadań w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, a szczególnie te, przed którymi stają ważne wyzwania np. jubileusze komunia św., bierzmowanie i inne uroczystości. Przed 10:00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  • Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy. Za miesiąc sierpień przekazaliśmy 1 000 złotych na pomoc dla Syrii i 1500 złotych na pomoc Ukrainie. Ofiarodawcom dziękujemy.
  • Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i List Klementyński do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • Budujmy wspólnotę – W każdą niedzielę od godz. 10:00 d o14:00 zapraszamy do Zakątka na „Kęsa do Klemensa” na spotkanie parafian przy dobrej kawie, domowym cieście w domu parafialnym. Dla dzieci specjalny pokój zabaw.
  • „Kto śpiewa dwa razy się modli” – powiedział Św. Augustyn. Wszystkich, którzy mają pragnienie modlitwy śpiewem zapraszamy do wspólnego śpiewania w zespole Cantate Domino. Próby odbywają się we wtorki o godz. 19:30 w domu parafialnym.
  • Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.