XXX Niedziela Zwykła – 23.10.2022

1. W piątek 28 października święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  2. W miesiącu październiku na różańcu modlimy się po Mszy Świętej wieczornej. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. We wtorek różaniec dla dzieci o godz. 16:00.

O w godzinach 17:00 do 18:30 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH do małej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Nadarzynie ul. Sitarkich . Przebieramy się za świętych, błogosławionych, anioły, proszę zabrać ze sobą obuwie na zmianę. Czekają atrakcje i konkursy. Zapraszamy przedszkolaki i uczniów nie tylko SP Nadarzyn.

3. Możemy zamawiać intencje mszalne na nowy rok. Rano w dzień powszedni możemy to uczynić od godz. 9:0 do 10:00 w kancelarii parafialnej.
  4. Na stoliku za ławkami są kartki na których możemy wypisać imiona naszych drogich zmarłych i polecić ich modlitwie Kościoła tzw. wypominkach. Wypominki czytamy 1 i 2 listopada na procesji na cmentarzu o godz. 20:00 oraz przez tydzień przed Mszą Świętą o godz. 18:00. W ciągu roku odprawiamy Msze Święte za zmarłych podanych w wypominkach.
  5. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za piękno i bogactwo liturgii. Czytając, śpiewając psalmy, służąc jako ministranci wzbogacamy oprawę liturgii. We wtorki próby parafialnego chóru Cantate Domino. Próby odbywają się we wtorki o godz. 19:30 w domu parafialnym. Opiekunem ministrantów jest ks. Jerzy chętnych zapraszamy do kontaktu. Najbliższa zbiórka w sobotę o godz. 10:00. UWAGA jeśli są jakieś chętne dziewczęta, które chciałyby dołączyć do służby ministranckiej to zapraszamy.
  6. W każdy poniedziałek o godz. 19:00 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się we wszystkich powierzonych intencjach.
  7. Ksiądz Marcin zaprasza na spotkania Kręgu Biblijnego. Dla mężczyzn spotkania biblijne w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym. Dla kobiet spotkania biblijne w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
  8. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
  9. Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i List Klementyński do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy też do aktywnego włączenia się w redagowanie gazetki.
  10. Budujmy wspólnotę – W każdą niedzielę od godz. 10:00 d o14:00 zapraszamy do Zakątka na „Kęsa do Klemensa” na spotkanie parafian przy dobrej kawie, domowym cieście w domu parafialnym. Dla dzieci specjalny pokój zabaw.
  11. Przypominamy, że co 20 lat powinniśmy przedłużyć prawo do grobu, składając opłatę w kancelarii na infrastrukturę cmentarza, śmieci, wodę, prąd i prace na cmentarzu. Zbliża się 1 listopada, przy sprzątaniu grobów prosimy nie wrzucać naturalnych odpadów do kontenerów (kwiaty, liście itp.). Należy składać je obok kontenerów.
  12. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.