Dzień Chorego

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO NA XXXII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO 2024 r.

„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”.

W naszej Parafii w piątek 9 lutego 2024 roku uczestniczyliśmy we Mszy św. z okazji Światowego Dnia Chorego połączoną z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Leczyć chorego poprzez leczenie relacji

„Nie jest dobrze, by człowiek był sam” (Rdz 2, 18). Od początku Bóg, który jest miłością, stworzył człowieka dla komunii, wpisując w jego istotę wymiar relacji. W ten sposób nasze życie, ukształtowane na obraz Trójcy Świętej, jest powołane do pełnego realizowania się w dynamizmie relacji, przyjaźni i wzajemnej miłości. Jesteśmy stworzeni, by przebywać razem, a nie samotnie (…).”

„Miej o nim staranie”
Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia.
“Światowy Dzień Chorego nie wzywa bowiem jedynie do modlitwy i bliskości z cierpiącymi; ma
również na celu uwrażliwienie Ludu Bożego, instytucji służby zdrowia i społeczeństwa
obywatelskiego na nowy sposób wspólnego podążania naprzód.” Papież Franciszek 2023

W dniu 10 lutego 2023 roku o godz.9.00 w kościele p.w. św.Klemensa w Nadarzynie odbyła się Msza św. z okazji Światowego Dnia Chorego. Po Mszy spotkaliśmy się w sali klementyńskiej w domu parafialnym aby porozmawiać, poznać się, być i pobyć blisko siebie.

************************************************************************************************

W dniu 11 lutego 2022 roku (piątek) o godz. 9.00 w kościele pw. św. Klemensa w Nadarzynie odbędzie się Msza św. z okazji Światowego Dnia Chorego.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.