II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022

1. Nabożeństwa Wielkopostne:
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00 dla dzieci, a po Mszy Św. o godz. 18:00 dla dorosłych.
    Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy Św. o godz. 17:00
    Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpóst zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy!

2. Dziś 9 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Apostolską. Pamiętajmy w naszej modlitwie.
    Dziś o godzinie 13:00 dodatkowa Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. Msza w intencji pokoju na Ukrainie. Po Mszy spotkanie integracyjne w domu parafialnym.
  3. Dziś zbiórka do puszek na rzecz misji katolickich „Ad Gentes”.
  4. 19 marca w sobotę Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  5. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
  6. Parafialny Caritas prowadzi zbiórkę żywności, środków opatrunkowych i higienicznych dla uchodźców z Ukrainy. Dary przyjmujemy w budynku parafialnym we wtorki od 10:00 do 12:00 oraz codziennie od 16:00 do 18:00. Włączmy się aktywnie w pomoc dla Ukrainy.
  7. Po Mszy Świętej o godz. 10:30 katecheza na temat „O rozeznawaniu duchowym” w domu parafialnym.
  8. TRWA KURS PRZEDMAŁŻENSKI od 4 marca w systemie piątek i sobota godz. 19:00, w niedzielę o godz. 18:00.
  9. Prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  10. Na ogrodzeniu kościoła od strony ronda wisi skrzynka na intencje modlitewne dla wszystkich, którzy potrzebują modlitwy. Intencje można składać również na naszej stronie internetowej: www.parafianadarzyn.pl/modlitwa/
    W każdy poniedziałek o godz. 19:00 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się we wszystkich powierzonych intencjach.
  11. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi ogłaszają rekrutację do przedszkola w Kostowcu. Siostry przyjmują dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zapewniają wychowanie w duchu chrześcijańskich wartości oraz wszechstronny rozwój dziecka w przyjaznej bezpiecznej atmosferze. Szczegóły na stronie: www.przedszkolewkostowcu.pl
  12. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.
  13. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, dezynfekcji i zachowaniu dystansu społecznego.