III Niedziela Adwentu – 11.12.2022

1. Msze Święte roratnie w naszym kościele o godz. 6:45 od poniedziałku do czwartku, w sobotę o 9:00. Po Mszy Świętej zapraszamy na poczęstunek do domu parafialnego.
  2. REKOLEKCJE ADWENTOWE: 16, 17, 18 grudnia.
    W piątek i sobotę:
    O godz. 9:00 Msza Święta z nauką
    O godz. 16:30 Msza Święta z nauką dla dzieci
    O godz. 18:00 Msza Święta z nauką dla dorosłych
    O godz. 19:30 nauka dla młodzieży

W niedzielę nauka na każdej Mszy Świętej.
  3. SPOWIEDŹ
    W piątek i sobotę rano od 8:30, po południu od 17:00.
  4. Spotkanie opłatkowe dla służb liturgicznych – szafarzy, lektorów, ministrantów, kandydatów w niedzielę 18 grudnia o godz. 18:30. Zapraszamy.
    Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za piękno i bogactwo liturgii.
    Czytając, śpiewając psalmy, służąc jako ministranci wzbogacamy oprawę liturgii. Opiekunem ministrantów jest ks. Jerzy chętnych zapraszamy do kontaktu.
    We wtorki próby parafialnego chóru Cantate Domino. Próby odbywają się we wtorki o godz. 19:30 w domu parafialnym.
    UWAGA jeśli są jakieś chętne dziewczęta, które chciałyby dołączyć do służby ministranckiej to zapraszamy.
  5. W każdy poniedziałek o godz. 19:00 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się we wszystkich powierzonych intencjach. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się w każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 19:00 do 20:00 w domu parafialnym modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy.
  6. Ksiądz Marcin zaprasza na spotkania Kręgu Biblijnego
    Dla mężczyzn spotkania biblijne w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym.
    Dla kobiet spotkania biblijne w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
  7. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
    Prasa katolicka Niedziela (10zł), Gość Niedzielny (8zł) i List Klementyński do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy też do aktywnego włączenia się w redagowanie gazetki.
  8. Budujmy wspólnotę – W każdą niedzielę od godz. 10:00 d o14:00 zapraszamy do Zakątka na „Kęsa do Klemensa” na spotkanie parafian przy dobrej kawie, domowym cieście w domu parafialnym. Dla dzieci specjalny pokój zabaw.
  9. Zespół CARITAS prosi pilnie o ciepłą odzież, kurtki, obuwie zwłaszcza dla osób dorosłych. CARITAS rozprowadza świece i opłatki na stół wigilijny. Opłatki można też otrzymać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dochód ze świec jest przeznaczony na świąteczną pomoc rodzinom potrzebującym, a z opłatków na świąteczny wystrój kościoła, rekolekcje i dzieła duszpasterskie w adwencie.
  10. Wizyta duszpasterska-kolęda:
    W poniedziałek 12 grudnia od godz. 17:00: ul. Babiego Lata i wewnętrzna ulica od Mszczonowskiej do lasu od nr 50 oraz od 18:45 ul. Plantowa
    We wtorek 13 grudnia od godz. 17:00 ul. Zarzewie, ul. Polna i ul. Słoneczna
    W środę 14 grudnia od godz. 17:00 ul. Pogodna, Kwiatowa, Spokojna w Nadarzynie
    W sobotę 17 grudnia od godz. 12:00 blok nr 5 i 7 na ul. Sitarskich
    W niedzielę 18 grudnia od godz. 14:00 blok nr 11 i domki jednorodzinne na ul. Sitarskich
  11. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.