III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022

 1. Nabożeństwa Wielkopostne:
  Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00 dla dzieci, a po Mszy Św. o godz. 18:00 dla dorosłych.
  Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy Św. o godz. 17:00
  Zapraszamy.
 2. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
 3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w następną niedzielę.
 4. Na naszej stronie parafialnej została umieszczona skrzynka intencji modlitewnych pt. modlitwa SOS. Jest to całkowicie anonimowe narządzie za pomocą, którego można przekazać prośbę o modlitwę w konkretnej intencji. Na naszym ogrodzeniu kościoła od strony ronda również wisi skrzynka na intencje modlitewne dla wszystkich, którzy potrzebują modlitwy.
  W podanych intencjach modli się wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Koła Żywego Różańca.
 5. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:30 kolejna katecheza dla chętnych. Tym razem będziemy mówić o uczuciach i emocjach jako sposobach poznawania siebie i o tym jak odkrywać Boże działanie w nas poprzez emocje, które nam towarzyszą. Serdecznie zapraszamy.
 6. Od następnej niedzieli tj. 27.03.2022 Parafialny Caritas rozprowadzać będzie świece na stół wielkanocny.
 7. Parafialny Caritas prowadzi zbiórkę żywności długoterminowej, środków opatrunkowych i higienicznych dla uchodźców z Ukrainy.
  Odzież przyjmujemy tylko po wcześniejszym uzgodnieniu.
  Dary przyjmujemy w budynku parafialnym we wtorki od 10:00 do 12:00 oraz codziennie od 16:00 do 18:00.
  Osoby z Ukrainy prosimy o zgłaszanie potrzeb . Dotyczy zwłaszcza seniorów i dzieci.
 8. Prosimy aby Panie zorganizowały zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. Prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. W piątek 25 marca w NOK-u o godz. 19:00 odbędzie się projekcja filmu „Immortal Kombat”. Film porusza ciekawe zagadnienia – czy nauka pozwoli nam osiągnąć nieśmiertelność, jak będzie wyglądał człowiek przyszłości ? Reżyserką filmu jest nasza parafianka Julia Karasiewicz.
 11. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.