IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

Nabożeństwa wielkopostne:
  • W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 17:00, dla dorosłych po Mszy o godzinie 18:00.
  • W każdą niedzielę po Mszy o godzinie 17:00 śpiewamy Gorzkie Żale.

1. We wtorek 12 marca otwarte spotkanie grupy synodalnej o godzinie 19:00 w domu parafialnym. Zapraszamy.
  2. W środę 13 marca przypada 11 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na stolicę Piotrową. Pamiętajmy w modlitwie.
  3. W tym dniu też polecajmy w modlitwie Konferencję Episkopatu Polski, na której nastąpi wybór nowego Przewodniczącego.
  4. W piątek 15 marca o godzinie 19:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  5. W piątek 15 marca zapraszamy do domu parafialnego na Projekcja dramatu “Dźwięk Wolności” (“Sound of Freedom”) w reż. A. Monteverde, zalecany od 12 r.ż. Jest to film oparty na faktach, przedstawia historię walki z handlarzami dziećmi. Premiera filmu odbyła się w 2023.
  6. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Bogdan Rutkowski -pallotyn. Będzie można nabyć jego książkę o rodzinie.
  7. Od 10:00 do 14:00 zapraszamy do Zakątka Klemensa w domu parafialnym na kawę i ciasto. Dla dzieci kącik zabaw.
  8. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii i w Ukrainie w ramach jałmużny wielkopostnej oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  10. CARITAS rozprowadza świece na stół wielkanocny, dochód na pomoc potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
  11. We wtorek 9 kwietnia organizujemy pielgrzymkę. Nawiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, muzeum martyrologii wsi polskiej w Michniowie, klasztor sióstr Bernardynek w Świętej Katarzynie i opactwo Benedyktynów na Świętym Krzyżu. Wyjazd o godzinie 6:30 powrót ok godziny 20:00. Koszt 120 zł (w tym obiad i wejście do muzeum). Zapisy w kancelarii. Zapraszamy. Można też zgłaszać się do ks. Jerzego.
  12. Dziś o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej na Sitarskich odbędzie się ogólnopolski konkurs tamburmajorek i mażoretek, oraz występ naszej orkiestry. Zapraszamy.