IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023

W tym tygodniu: 

 1. Jutro w poniedziałek uroczystość Świętego Józefa. Msze święte o godz. 9.00 i 18.00.
 2. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, po mszy o godz. 18.00 – dla dorosłych
 3. W sobotę 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia (szczegóły poniżej). Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Po mszy o 9.00 – adoracja Krzyża.  
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych.
 5. W godzinach od 10.00 do 14.00 zapraszamy do Kęsa do Klemensa.
 6. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na pomoc dla Syrii i dla Ukrainy.
 7. Na stoliku stoi puszka, gdzie możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu i na Wielkanoc.
 8. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi ogłaszają rekrutację do przedszkola w Kostowcu. Siostry przyjmują dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zapewniają wychowanie w duchu chrześcijańskich wartości oraz wszechstronny rozwój dzieci w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej: przedszkolewkostowcu.com.
 9. Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony jest na wsparcie ubogich.
 10. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na wsparcie rodzin na Wielkanoc
 11. W sobotę w czasie mszy o godz. 9.00 i 18.00 będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Świadomi zagrożeń dzisiejszego świata, ataków skierowanych na rodziny oraz zła szerzącego się pod postacią źle pojmowanej wolności zachęcamy do modlitwy w obronie życia dzieci nienarodzonych. Każde życie jest darem Bożym i należy je chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Duchowa Adopcja nikogo nie ocenia, nikogo nie oskarża, jest tylko modlitwą za zagrodzone zagładą dziecko, modlitwą o miłość i odwagę dla rodziców, aby pozostawili swoje dziecko przy życiu, które Pan Bóg mu przeznaczył. 

Modlitwa w intencji zagrożonego dziecka trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. To zajmuje tylko 5 minut dziennie. Nie znamy imienia dziecka, nie znamy koloru skóry, nie wiemy kim będzie , gdy dorośnie, ale wiemy, że ma w swoim życiu konkretną misję do spełnienia i że żyje dzięki Duchowej Adopcji. Gorąco zachęcamy do włączenia się w to dzieło.