Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do miłosierdzia Bożego.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła przygotowana jest dla Państwa drobna niespodzianka od naszej parafialnej Caritas w podzięce za życzliwość, zaangażowanie. Dzięki niemu Caritas może podejmować uczynki miłosierdzia w ciągu całego roku.
  2. Gościmy dziś ojca Marcina Klaretyna, który od 26 lat pracuje na Syberii. Wygłosi homilie i opowie o swojej pracy. Po Mszy Świętej możemy go wspomóc ofiarą do koszyczka.
    Dziękujemy.
  3. W poniedziałek Św. Wojciecha głównego patrona Polski. Msze Święte o godz. 9:00 i 18:00. Osoby z Ukrainy, które chciałyby pobłogosławić pokarmy na świąteczny stół mogą zgłosić się do zakrystii.
  4. 8 maja o godz. 17:00 ks. Bp Rafał Markowski udzieli bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Osoby starsze, które chciałyby przystąpić do tego sakramentu, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii.
  5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania 28 kwietnia w czwartek o godz. 19:00.
  6. Po świątecznej przerwie od 1 maja wznawiamy niedzielne katechezy dla dorosłych z cyklu „Eucharystia daje życie”. Zachęcamy gorąco do przyjścia do kościoła na 10 min przed każdą Mszą Świętą w celu wysłuchania krótkiej katechezy. Dajmy sobie szansę na nowo poznać, zrozumieć, pokochać i żyć Mszą Świętą.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12:00 krótkie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  8. Nadal zbieramy walizki i torby podróżne dla Ukraińskich uchodźców, którzy wyjeżdżają dalej z Centrum PTAK EXPO. Można je przynosić do domu parafialnego do pierwszej Sali na pierwszym piętrze. Walizki każdej wielkości, mogą mieć drobne uszkodzenia, najchętniej żeby były na kółkach. Dziękujemy.
  9. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
  10. Prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  11. Trwają prace remontowe naszych organów – prosimy o wsparcie finansowe.
  12. Są wolne intencje mszalne w kwietniu.
  13. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.

Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja