VIII Niedziela zwykła – 27.02.2022

1. 2 marca Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post, Msze święte o godzinie 9:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Mszę świętą o godzinie 18:00 odprawi ks. Bp. Rafał Markowski. Zapraszamy. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  2. 3 marca pierwszy czwartek miesiąca – o godzinie 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta i całonocne wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  3. 4 marca pierwszy piątek miesiąca – o godzinie 17:00 Droga Krzyżowa dla dzieci, dla dorosłych po mszy o godzinie 18:00.

O godzinie 19:00 dodatkowa Msza Święta dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Księża odwiedzą chorych w domach.
  4. 5 marca pierwsza sobota miesiąca – o godzinie 9:00 Msza Święta dla Kółek Żywego Różańca. Po mszy różaniec i całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  5. W okresie Wielkiego Postu w soboty poranne msze będą o godzinie 9:00. Nie będzie mszy o 7:00.
  6. SPOWIEDŹ czwartek i piątek rano od godziny 6:30, a po południu od 17:00. W sobotę od 8:30, po południu od 17:30.
    KURS PRZEDMAŁŻENSKI rozpoczyna się w naszej parafii 4 marca (piątek przed pierwszą niedzielą Wielkiego Postu) i będzie prowadzony w systemie piątek i sobota godz. 19:00, w niedzielę o godz. 18:00. Zapraszamy osoby zainteresowane.
  7. 4 marca imieniny obchodzi ks. Kardynał Kazimierz Nycz, pamiętajmy w naszych modlitwach.
  8. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godzinie 17:00.
  9. Są wolne intencje mszalne w miesiącu marcu.
  10. Zakończyliśmy wizytację duszpasterską -kolędę w tym roku. Wszystkim, którzy nas przyjęli dziękujemy.
  11. Otrzymaliśmy bardzo wysokie rachunki za prąd i gaz (tylko za dom parafialny 18 tys.) bardzo prosimy o wsparcie.
  12. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii i na utrzymanie parafii.
  13. Prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  14. Dziś zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Od poniedziałku do piątku można przynosić do domu parafialnego dary pomoc dla Ukrainy. Zabieramy: Śpiwory, karimaty, koce termiczne -izomat.
  15. W ubiegłą niedzielę ze zbiórki i rozprowadzonych “cegiełek” zebrano kwotę 10 tyś. złotych. Prace postępują. Bardzo dziękujemy za hojność.
  16. Na ogrodzeniu kościoła od strony ronda wisi skrzynka na intencje modlitewne dla wszystkich, którzy potrzebują modlitwy.
    W każdy poniedziałek o godz. 19:00 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się we wszystkich powierzonych intencjach.
  17. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.
  18. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, dezynfekcji i zachowaniu dystansu społecznego.