X Niedziela Zwykła – 11.06.2023

1. We wtorek 13 czerwca wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  2. W środę 14 czerwca w domu parafialnym ok godz. 19:00 (po mszy św.) Koło Gospodyń Wiejskich “Darzynianki” zaprasza na plecenie wianków.
  3. W czwartek 15 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków.
  4. Po Mszy Świętej (czwartek 15 czerwca) w domu parafialnym spotkanie synodalne – Zapraszamy.
  5. W piątek 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  6. W piątek o godz. 19:00 zapraszamy na film w Sali multimedialnej w domu parafialnym zaczynamy drugi sezon “The Chosen” — Wybrani, Wstęp wolny.
  7. W sobotę — Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
  8. W następną niedzielę Piknik Rodzinny — rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 12:00 w plenerze:
    – Występy dzieci i młodzieży
    – bieg o puchar Wójta,
    – teatr Katarynka
    Zakończenie o godz. 17:00.
    W tym dniu po mszy zapraszamy na kęsa do Klemensa. Zakątek i KGW “Darzynianki” zapraszają na pyszności od 13:00 do 17:00 na placu.
  9. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii, a z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
  10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy też do aktywnego włączenia się w redagowanie gazetki.
  11. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.