XIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022

1. W poniedziałek 17 października wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  2. We wtorek 18 października – święto Św. Łukasza Ewangelisty
  3. W czwartek 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera
  4. W sobotę – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża
  5. W miesiącu październiku na różańcu modlimy się po Mszy Świętej wieczornej. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00
  6. 20 października otwarte spotkanie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie tych którzy uczestniczą w różnych wspólnotach i grupach parafialnych, mamy ważne sprawy do uzgodnienia.
  7. W piątek 21 października o godzinie 19:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  8. W sobotę 22 października –spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii świętej: O godz. 10:00 klasa III A, o godz. 11:30 klasa III B, o godz. 13:00 klasa III C
  9. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za piękno i bogactwo liturgii. Czytając, śpiewając psalmy, służąc jako ministranci wzbogacamy oprawę liturgii. We wtorki próby parafialnego chóru Cantate Domino. Próby odbywają się we wtorki o godz. 19:30 w domu parafialnym. Opiekunem ministrantów jest ks. Jerzy chętnych zapraszamy do kontaktu.
  10. W każdy poniedziałek o godz. 19:00 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się we wszystkich powierzonych intencjach.
  11. Ksiądz Marcin zaprasza na spotkania Kręgu Biblijnego. Dla mężczyzn spotkania biblijne w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym. Dla kobiet spotkania biblijne w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
  12. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
  13. W ubiegłą niedzielę przekazaliśmy 2 tys. zł dla Sióstr Zakonnych na Ukrainie.
  14. W ubiegłą niedzielę liczyliśmy wiernych na Mszach Świętych, w naszej parafii uczestniczyło 1100 wiernych, ok. 600 osób przystąpiło do Komunii Świętej.
  15. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2500 zł na fundację Jana Pawła II jeśli ktoś chciałby dziś złożyć ofiarę na pomoc dla młodych i może to uczynić są puszki na stoliku w kościele.
  16. Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i List Klementyński do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy też do aktywnego włączenia się w redagowanie gazetki.
  17. Na stoliku są kartki na tzw. Wypominki, na których wpisujemy imiona bliskich zmarłych i polecamy ich modlitwie Kościoła.
  18. Budujmy wspólnotę – W każdą niedzielę od godz. 10:00 d o14:00 zapraszamy do Zakątka na „Kęsa do Klemensa” na spotkanie parafian przy dobrej kawie, domowym cieście w domu parafialnym. Dla dzieci specjalny pokój zabaw.
  19. Przypominamy, że co 20 lat powinniśmy przedłużyć prawo do grobu, składając opłatę w kancelarii na infrastrukturę cmentarza, śmieci, wodę, prąd i prace na cmentarzu.
    Zbliża się 1 listopada, przy sprzątaniu grobów prosimy nie wrzucać naturalnych odpadów do kontenerów (kwiaty, liście itp.). Należy składać je obok kontenerów.
  20. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.