XXIII Niedziela Zwykła – 04.09.2022

Wakacje dobiegły końca. Mamy nadzieję, że wszystkim udało się wypocząć. W tym tygodniu:
  •  8 września – czwartek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny –Matki Bożej Siewnej. Msze Święte o godz. 9:00 i 18:00 z poświęceniem ziarna.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 dodatkowa Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców i dzieci.
    Dzieci proszone są o przyniesienie przyborów szkolnych do poświęcenia.
  • Zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas trzecich szkoły podstawowej do służby liturgicznej (ministrantów i bielanek). Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za piękno i bogactwo liturgii.
    Czytając, śpiewając psalmy, służąc jako ministranci wzbogacamy oprawę liturgii. Opiekunem ministrantów jest ks. Jerzy chętnych zapraszamy do kontaktu.
  • W każdy poniedziałek o godz. 19:00 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się we wszystkich powierzonych intencjach.
  • W tym tygodniu wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy mężczyzn na spotkania biblijne w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym.
  • Zapraszamy kobiety na spotkania biblijne w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
  • Dziś w Rzymie beatyfikacja Jana Pawła I – dziękujemy Bogu za kolejnego Papieża naszych czasów wyniesionego do chwały ołtarzy, módlmy się o dobre owoce dla całego Kościoła.
  • W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Warszawie.
  • Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy. Za miesiąc sierpień przekazaliśmy 1 000 złotych na pomoc dla Syrii i 1500 złotych na pomoc Ukrainie. Ofiarodawcom dziękujemy.
  • Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i List Klementyński do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. We wrześniowym Liście –kilka refleksji z 311 WPP. Zapraszamy do lektury.
  • Budujmy wspólnotę – W każdą niedzielę od godz. 10:00 d o14:00 zapraszamy do Zakątka na „Kęsa do Klemensa” na spotkanie parafian przy dobrej kawie, domowym cieście w domu parafialnym. Dla dzieci specjalny pokój zabaw.
  • Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.