XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023

 • Różaniec codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00.
 • Dziś jest niedziela rozpoczynająca tydzień misyjny w Kościele. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarkach i misjonarzach.
 • Gościmy dziś w naszej parafii księdza Michała, który pracuje w Charkowie. Na wszystkich maszach wygłosi kazania, a po mszy będzie prowadził zbiórkę na pomoc na Ukrainie.
W tym tygodniu:
 1. Dziś w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II
 2. w sobotę święto św. Apostołów Szymona, Judy Tadeusza.
 3. W każdą niedzielę od godz. 10:00 do 14:00 zapraszamy do domu parafialnego na kęsa do Klemensa. W Zakątku można spotkać się, porozmawiać przy kawie, herbacie, dobrym cieście. Przy Zakątku jest regał z wartościowymi książkami , które można pożyczyć do czytania, również w języku ukraińskim. Zapraszamy
 4. W czwartek 26.10.2023 r. serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie Grupy Synodalnej po Mszy Świętej i różańcu w domu parafialnym.
 5. Zespół Filmów u Klemensa zaprasza na kolejny seans filmowy w piątek 27.10.2023r. W najbliższy piątek prezentacja filmu dokumentalnego pt.” Niewierny” Film od 15 lat. Wstęp wolny.
  Filmy pokazywane w ramach „Filmów u Klemensa” to projekt non-profit, a osoby zaangażowane w jego realizację działają jako wolontariusze. Ponieważ większość filmów wymaga płatnych licencji, w trakcie pokazów jak i poza nimi będą zbierane darowizny na ich pokrycie.
 6. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii i w Ukrainie.
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy też do aktywnego włączenia się w redagowanie gazetki. Gorąco polecamy lekturę naszego parafialnego biuletynu wydawanego pod tytułem „List Klementyński” zarówno w wersji dla dorosłych jak i dzieci – proszę o zabieranie dla siebie jak i przekazywanie tego wydawnictwa również znajomym, rodzinie i sąsiadom.
 8. Na stoliku za ławkami leżą kartki na “wypominki” – możemy wpisać imiona naszych zmarłych i polecać ich modlitwie Kościoła.
 9. Są wolne intencje mszalne w miesiącu listopadzie.
 10. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.