XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023

Różaniec codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00.
W tym tygodniu:
 1. 31 października – wtorek
  SPOWIEDŹ od 17:00 do 18:00
 2. W środę 1 listopada – Wszystkich Świętych
  Msze Święte w kościele o godz. 8:00, 9:15, 10:30, 17:00, główna Msza Święta na cmentarzu o godzinie 12:00.
  Harcerze z Nadarzyńskiego Szczepu WATAHA będą przeprowadzać zbiórkę do puszek dla Fundacji Niezłomni. Fundacja prowadzi poszukiwania i odkrywa groby żołnierzy niezłomnych. Między innymi odnaleźli szczątki Karola Łoniewskiego ps. Lew.
 3. W czwartek 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godzinie 9:00, 12:00 na cmentarzu i 18:00.
  Procesja z modlitwą za zmarłych podanych w wypominkach w środę i czwartek o godzinie 19:00. Zapraszamy.
  O godzinie 17: 30 koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza Święta i całonocne wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 4. Na stoliku za ławkami są kartki na którym można wpisywać imiona zmarłych i polecać ich modlitwie Kościoła. Za zmarłych z wypominek modlimy się 1 i 2 listopada, a w ciągu roku odprawiamy Mszę Świętą.
 5. 3 listopada pierwszy piątek miesiąca. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania Msza Święta o godzinie 19:00.
 6. 4 listopada pierwsza sobota miesiąca – o godzinie 9:00 Msza Święta w intencji kółek żywego różańca, całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 7. Sprzątając groby prosimy odpady biodegradowalne (liście, kwiaty) zostawić w workach przy kontenerach. Przypominamy o konieczności przedłużenie prawa do grobu raz na 20 lat. Opłata wnoszona w kancelarii parafialnej z tego tytułu służy utrzymaniu cmentarza – śmieci, woda, prąd, budowa alejek, ogrodzenia.
 8. Dziękuję za ofiarę na Kościół od Kółka Różańcowego ze Starej Wsi.
 9. W każdą niedzielę od godz. 10:00 do 14:00 zapraszamy do domu parafialnego na kęsa do Klemensa. W Zakątku można spotkać się, porozmawiać przy kawie, herbacie, dobrym cieście.Przy Zakątku jest regał z wartościowymi książkami , które można pożyczyć do czytania, również w języku ukraińskim. Zapraszamy
 10. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii i w Ukrainie.
 11. Ksiądz Michał zebrał w ubiegłą niedzielę prawie 20 tys. na środki medyczne potrzebne w szpitalu w Ukrainie. Ofiarodawcom dziękujemy.
 12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy też do aktywnego włączenia się w redagowanie gazetki. Gorąco polecamy lekturę naszego parafialnego biuletynu wydawanego pod tytułem „List Klementyński” zarówno w wersji dla dorosłych jak i dzieci – proszę o zabieranie dla siebie jak i przekazywanie tego wydawnictwa również znajomym, rodzinie i sąsiadom.
 13. Są wolne intencje mszalne w miesiącu listopadzie. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.