XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2022

 1. Jutro ostatni dzień października o godz. 18:00 Msza Święta za zmarłych w październiku.
 2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte o godz. 8:00, 9:15, 10:30, 12:00 na cmentarzu i o godz. 17:00.
  O godz. 20:00 procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych podanych w wypominkach.
 3. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze Święte o godz. 9:00, o godz. 12:00 na cmentarzu i o godz. 18:00. O godz. 20:00 procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych podanych w wypominkach.
 4. Na stoliku za ławkami są kartki na których możemy wypisać imiona naszych drogich zmarłych i polecić ich modlitwie Kościoła tzw. wypominkach. Za zmarłych z wypominek modlimy się od 1 do 8 listopada przed Mszą Świętą wieczorną oraz w ciągu roku odprawiamy Msze Święte.
 5. 3 listopada pierwszy czwartek miesiąca – o godz. 17:30 koronka do miłosierdzia Bożego, Msza Święta i całonocne wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 6. 4 listopada pierwszy piątek miesiąca – o godz. 19:00 Msza Święta dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Księża odwiedzą chorych w domu.
 7. 5 listopada pierwsza sobota miesiąca o godz. 9:00 Msza Święta w intencji Kółek Żywego Różańca i całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nie ma Mszy Świętej o godz. 7:00. Spowiedź w poniedziałek od godz. 17:00 oraz w czwartek, piątek i sobotę rano o 6:30, a po południu od godz. 17:00.
 8. Paniom z Kółka Żywego Różańca w Starej Wsi dziękuję za ofiarę na Kościół
 9. Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla jednej osoby zmarłej pod zwykłymi warunkami:
  – być w stanie łaski uświęcającej
  – nawiedzić cmentarz
  – pomodlić się w intencjach Ojca Świętego
  – przyjąć Komunię Świętą
 10. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za piękno i bogactwo liturgii. Czytając, śpiewając psalmy, służąc jako ministranci wzbogacamy oprawę liturgii. We wtorki próby parafialnego chóru Cantate Domino. Próby odbywają się we wtorki o godz. 19:30 w domu parafialnym. Opiekunem ministrantów jest ks. Jerzy chętnych zapraszamy do kontaktu.
  UWAGA jeśli są jakieś chętne dziewczęta, które chciałyby dołączyć do służby ministranckiej to zapraszamy.
 11. W każdy poniedziałek o godz. 19:00 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się we wszystkich powierzonych intencjach.
 12. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wznawia posługę modlitwą wstawienniczą. Modlą się w każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 19:00 do 20:00 w domu parafialnym. Zapraszamy.
 13. Ksiądz Marcin zaprasza na spotkania Kręgu Biblijnego. Dla mężczyzn spotkania biblijne w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym. Dla kobiet spotkania biblijne w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 14. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
 15. Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i List Klementyński do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy też do aktywnego włączenia się w redagowanie gazetki.
 16. Budujmy wspólnotę – W każdą niedzielę od godz. 10:00 d o14:00 zapraszamy do Zakątka na „Kęsa do Klemensa” na spotkanie parafian przy dobrej kawie, domowym cieście w domu parafialnym. Dla dzieci specjalny pokój zabaw.
 17. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem.