XXXIV Niedziela Zwykła – 20.11.2022

Uroczystość Chrystusa Króla.

W tym tygodniu:

 1. W środę 23 listopada święto patronalne naszej parafii – Uroczystość św. Klemensa P.M. Msze Święte o godz. 9:00 i 18:00. Główna Msza Święta odpustowa o godz. 18:00. Msze Święte odprawi i wygłosi kazanie ks. Łukasz Czubla z Warszawy. Odpust poprzedzi nabożeństwo czterdziesto godzinne w poniedziałek, wtorek i środę. Msze Święte poranne o godz. 9:00 i całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 2. Następna niedziela to pierwsza niedziela adwentu, taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 3. Wraz z adwentem rozpoczynamy wizytację duszpasterską – kolędę:
  – W niedzielę 27 listopada od godz. 14:00 Rusiec, ul. Szkolna, Nadrzeczna, Środkowa i 2 domy na Głównej
  – W poniedziałek 28 listopada: Rusiec, Aleja nad trasą Katowicka i ul. Górna.
 4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1200 zł na Kościół prześladowany i 5000 zł na rzecz ubogich. Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.
 5. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za piękno i bogactwo liturgii. Czytając, śpiewając psalmy, służąc jako ministranci wzbogacamy oprawę liturgii. We wtorki próby parafialnego chóru Cantate Domino. Próby odbywają się we wtorki o godz. 19:30 w domu parafialnym.
 6. Opiekunem ministrantów jest ks. Jerzy chętnych zapraszamy do kontaktu. UWAGA jeśli są jakieś chętne dziewczęta, które chciałyby dołączyć do służby ministranckiej to zapraszamy.
 7. W każdy poniedziałek o godz. 19:00 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym modli się we wszystkich powierzonych intencjach. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wznawia posługę modlitwą wstawienniczą. Modlą się w każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 19:00 do 20:00 w domu parafialnym. Zapraszamy.
 8. Ksiądz Marcin zaprasza na spotkania Kręgu Biblijnego Dla mężczyzn spotkania biblijne w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym. Dla kobiet spotkania biblijne w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 9. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii. A z drugiej strony na rzecz uchodźców z Ukrainy.
 10. Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i List Klementyński do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy też do aktywnego włączenia się w redagowanie gazetki.
 11. Budujmy wspólnotę – W każdą niedzielę od godz. 10:00 d o14:00 zapraszamy do Zakątka na „Kęsa do Klemensa” na spotkanie parafian przy dobrej kawie, domowym cieście w domu parafialnym. Dla dzieci specjalny pokój zabaw.
 12. W sobotę 26 listopada o godz. 10:00 KGW Darzynianki zaprasza dzieci na zdobienie wieńców adwentowych.
 13. Intencje mszalne na bieżący tydzień wywieszone w gablocie przed kościołem. Są wolne intencje mszalne w miesiącu grudniu.