Najświętsze Serce – Film u Klemensa 9 czerwca o 19.00

Prezentujemy hiszpański dokument fabularyzowany “Najświętsze Serce” z 2020 roku – polski lektor, duży ekran, wstęp wolny!

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła.

Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe. Widocznym znakiem przywiązania wiernych do kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa jest obraz Serca Jezusowego obecny w wielu domach. Niezwykle ważnym elementem kultu Najświętszego Serca są nabożeństwa czerwcowe.

Wielkim orędownikiem kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa był św. Jan Paweł II, który mówił, że „Bóg objawia swą miłość w Sercu Chrystusa”. W 1999 roku w Warszawie powiedział:

„Pragnę przekazać słowa aprobaty i zachęty tym, którzy w Kościele z jakiegokolwiek tytułu praktykują, pogłębiają i krzewią kult Serca Chrystusa, posługując się językiem i formami dostosowanymi do naszych czasów, tak aby móc go przekazać następnym pokoleniom w tym samym duchu, jaki zawsze go ożywiał”.

Objawienia Serca Jezusa w Paray-le-Monial św. Małgorzacie zapoczątkowały szereg praktyk religijnych; nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe, Godzinę Świętą.

Zaprasza Zespół „Filmów u Klemensa”

Klika słów o projekcie: Filmy u Klemensa

Filmy pokazywane w ramach „Filmów u Klemensa” to projekt non-profit, a osoby zaangażowane w jego realizację działają jako wolontariusze. Projekcje będą niebiletowane.
Projekt generuje jednak koszty np. zakup licencji na publiczne projekcje. Np. koszt licencji filmu “Najświętsze Serce” to 480 zł, dlatego będą zbierane darowizny na ich pokrycie w formie dobrowolnej wpłaty gotówkowej lub wpłat przelewowych na konto KGW „Darzynianki” podane poniżej:

nr konta: 26 1020 1055 0000 9502 0539 2065

W opisie przelewu prosimy koniecznie wpisać: Darowizna na filmy