V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

Nabożeństwa wielkopostne:
 • W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 17:00, dla dorosłych po Mszy o godzinie 18:00.
 • W każdą niedzielę po Mszy o godzinie 17:00 śpiewamy Gorzkie Żale.
 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi ks. Bogdan Rudnicki, pallotyn. Nauki na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek i wtorek 9:15 i 18:00 Msza Święta z nauką, a o godzinie 19:30 nauka dla młodzieży pracującej.
 2. Możliwość spowiedzi w poniedziałek i wtorek rano od 8:45 a po południu od 17:00.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 8:00 rekolekcje dla młodzieży z LO w Nadarzynie.
 4. Od 16 marca trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie oraz zagrożeniem wojną zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy w tych ważnych dla naszego kraju intencjach. Będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Władysława z Gielniowa, których relikwie są wystawione w bocznym ołtarzu naszego kościoła. Nasza modlitwa będzie odprawiana w łączności z innymi parafiami w Polsce, a zwłaszcza z narodowym Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Jeżeli ktoś nie może włączyć się w modlitwę wspólną w kościele, zachęcamy do indywidualnej modlitwy w tym czasie w domu lub za wskazaniem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego po Apelu Jasnogórskim w ramach „Akcji 21:20”. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Nowennę będziemy odmawiać po każdej wieczornej mszy (o godz. 18,00 w dni powszednie i po 17,00 w niedzielę).
 5. W każdą niedzielę od 10:00 do 14:00 zapraszamy do Zakątka Klemensa w domu parafialnym na kawę i ciasto. Dla dzieci kącik zabaw.
 6. W piątek o 19.30 Projekcja filmu “Biegnij i zwyciężaj” reż. A.Kendrick lektor wstęp wolny
 7. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbon na pomoc ofiarom wojny w Syrii i w Ukrainie w ramach jałmużny wielkopostnej. Oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Następna niedziela to Niedziela Palmowa poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.
 10. W Niedzielę Palmową po Mszy Świętej o godzinie 17 i Gorzkich Żalach Droga Krzyżowa ulicami Nadarzyna – zapraszamy.
 11. CARITAS będzie rozprowadzał palmy i świece na stół wielkanocny. Dochód na pomoc potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
 12. We wtorek 9 kwietnia organizujemy pielgrzymkę. Nawiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, muzeum martyrologii wsi polskiej w Michniowie, klasztor sióstr Bernardynek w Świętej Katarzynie i opactwo Benedyktynów na Świętym Krzyżu. Wyjazd o godzinie 6:30 powrót ok godziny 20:00. Koszt 120 zł (w tym obiad i wejście do muzeum). Zapisy w kancelarii. Zapraszamy. Można też zgłaszać się do ks. Jerzego